Co powinno się znaleźć w pokoju nastolatka?

Co powinno się znaleźć w pokoju nastolatka?

O ile pokój dziecka możemy urządzić wedle swojego gustu o tyle pokój nastolatka musi już uwzględniać nie tylko jego osobiste potrzeby, ale także musi się w nim znaleźć miejsce do wyrażania jego zainteresowań. Być może nasz nastolatek właśnie zaczął grać na gitarze albo kolekcjonować komiksy. Musimy znaleźć na to wszystko miejsce.

Po pierwsze, duża szafa

W nastoletnim pokoju ogromną rolę odgrywa duża szafa w której znajdą się szuflady, rozmaite przegrody itp. Wraz ze wzrostem nasze dziecko potrzebuje coraz więcej przestrzeni nie tylko na ciuchy i bieliznę, ale także na książki i inne rzeczy.

Biurko i krzesło

Biurko oraz krzesło to kolejne rzeczy, które muszą się znaleźć w nastoletnim pokoju. Najlepiej by wybrane biurko było szerokie, gdyż pewnie będzie stał na nim komputer (nie może więc zabierać całego miejsca, bo naszemu nastolatkowi zabraknie miejsca do obrabiania lekcji). Krzesło obrotowe powinno posiadać atest medyczny.

Łóżko

Bardzo istotną rzeczą jest także łóżko, które powinno być odpowiednio duże oraz posiadać odpowiedni materac. Mimo że na rynku dostępne są materace z tworzyw naturalnych lepiej zdecydować się na materac lateksowy albo wykonany z pianki wysokoelastycznej. Materace wykonane z tworzyw naturalnych są narażone na to, że rozwiną się w nim grzyby lub pleśń. Szeroki wybór materacy znajdziemy w sklepie internetowym lululaj.eu.

Duża przestrzeń do wyrażania swoich zainteresowań

Jako rodzice powinniśmy się ograniczyć tylko do tych najistotniejszych spraw. Czyli wybrać odpowiednie łóżko, biurko, krzesło oraz zadbać o to by w pokoju pojawiła się duża szafa. Warto zostawić naszemu nastolatkowi dużą przestrzeń, tak by mógł ją sam zagospodarować zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Może na ścianie zostanie powieszona gitara, albo w pokoju pojawią się ciężarki do ćwiczeń? Na to już nie mamy wpływu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *