Co to jest stół interaktywny i jak działa?

Co to jest stół interaktywny i jak działa?

Jeszcze kilka lat temu uznany zostałby za sprzęt rodem z filmów science fiction. Dziś stół interaktywny jest rozwiązaniem technologicznym coraz częściej pojawiającym się w naszych firmach, miejscach publicznych, a nawet prywatnych domach.

Krótka historia stołu interaktywnego

W 2007 roku pierwszej prezentacji tego wyjątkowego wynalazku dokonała firma Microsoft. Był to komputer z dużym 30 calowym ekranem – blatem, który rzeczywiście bardzo przypominał stół. Nazwano go Surface, czyli w tłumaczeniu na język polski „powierzchnia”. Firma co jakiś czas wprowadzała kolejne udoskonalenia, a podobne urządzenia zapragnęli mieć również inni potentaci rynku elektronicznego. Dla przykładu w 2011 roku firma Samsung stworzyła SUR40, o panelu obsługiwanym dotykowo, który również podobny był do stołu.
Dla przeciętnego zjadacza chleba urządzenia te były całkowicie nieosiągalne, ze względu na ich bardzo wysoką cenę. Stworzone zostały raczej z myślą o biurach, hotelach czy branży rozrywkowej. Podobne stoły zaczęły jednak opracowywać również mniejsze firmy. Ich stoły interaktywne okazały się dużo bardziej przystępne cenowo, choć i tak nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Wykorzystanie stołów interaktywnych

Możliwości wykorzystania tego typu sprzętu są ogromne. Obecnie stoły interaktywne są używane głównie w lokalach rozrywkowych, stanowiąc nie lada atrakcję. Można za ich pośrednictwem dokonać zamówienia. Wystarczy, że wszystkie produkty np. drinki zostaną sfotografowane i opisane. Klienci mogą się w ten sposób dokładnie z nimi zapoznać, ocenić ich popularność, a nawet przyjrzeć się ocenom wystawianym przez innych klientów.

Stoły interaktywne doskonale wspierają sprzedaż. Są idealnym nośnikiem informacji oraz reklamy. Znajdują zastosowanie w dużych centrach handlowych. Można na nich np. umieścić interaktywną mapę centrum handlowego czy informacje o bieżących promocjach. Spotykane są także w muzeach, gdzie na stołach montuje się ciekawe aplikacje z interesującymi wiadomościami czy też różnego rodzaju quizy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stół interaktywny wykorzystać podczas różnego rodzaju szkoleń oraz prezentacji i dzięki temu uatrakcyjnić ich formę. Dla uczestników szkolenia stół może być nie tylko umileniem czasu, ale również atrakcyjnym nośnikiem przekazywanych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *