Dobra agencja SEO. Jak ją znaleźć?

Dobra agencja SEO. Jak ją znaleźć?

W internecie roi się od agencji SEO, chyba nie ma miasta w którym taka agencja by nie działała. Prawidłowo przeprowadzone działania SEO mogą sprawić, że Twoja strona zacznie być oblegana przez użytkowników, a jak wiadomo większy ruch wiąże się także z większymi zyskami. Ale działania SEO prowadzone bez pomysłu, mogą tylko zaszkodzić. Dlatego ważny jest wybór odpowiedniej agencji SEO. Tylko jak ją znaleźć i czego się po niej spodziewać?

W poszukiwaniu dobrej agencji SEO

Najlepiej by było jeśli ktoś znajomy mógłby nam polecić usługi agencji z której sam korzystał. Wówczas mógłby nam wskazać wszystkie plusy i minusy danej firmy a efekty działania moglibyśmy sami ocenić. Opinia naszych znajomych jest wiarygodna i na pewno warto się na niej oprzeć. Ale co jeśli nie znamy nikogo, kto korzystał z agencji SEO? Musimy samodzielnie poszukać w Internetowym gąszczu. Od czego zacząć poszukiwanie? Poszukiwania można zacząć od portalu społecznościowego Facebook. Znajdziemy tam różne grupy pod którymi możemy znaleźć fachowców od SEO. Możemy też szukać na portalu www.oferia.pl lub www.frelanceria.pl i wielu innych. Jeśli znajdziemy agencję, warto wysłać do niej zapytanie.

O co zapytać agencję?

W zapytaniu, warto dokładnie określić czego wymagamy od agencji SEO. Np. wskazać, że chcielibyśmy by nasza firma była widoczna pod takimi a takimi słowami kluczowymi, określić czy naszymi klientami są osoby z miejscowości, w której firma się znajduje czy też zasięg usług obejmuje całą Polskę? Agencja SEO powinna szybko odpowiedzieć nam na takie pytanie i wskazać cenę. Możemy również sami podać kwotę, którą chcielibyśmy przeznaczyć na kampanię SEO, wówczas agencja wskaże nam co może zrobić za proponowaną cenę. Pamiętaj jednak, że za dobre usługi trzeba zapłacić. Jeśli ktoś kusi Cię propozycją w stylu: „Twoja strona znajdzie się w TOP10 za jedynie 9,90 zł miesięcznie!” to wiedz, że może to jedynie zaszkodzić Twojej stronie www.

Zanim skorzystać z usług agencji SEO…

Zanim jednak zgodzisz się na współpracę z agencją SEO koniecznie przeczytaj jakie ma opinie. Jak to zrobić? Wpisując w wyszukiwarkę Google nazwę firmy i opinie o niej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *