Idealne krzesło do pokoju młodzieżowego – OLO 11E

Idealne krzesło do pokoju młodzieżowego – OLO 11E

Wszyscy rodzice doskonale wiedzą, ile czasu przed komputerem spędza współczesna młodzież. Komputery i laptopy stały się narzędziem do nauki, źródłem rozrywki oraz szansą na rozwijanie swoich pasji. Lekarze ostrzegają jednak przed negatywnymi skutkami długotrwałego siedzenia. Pozycja siedząca nie jest wcale naturalną pozycją dla naszych kręgosłupów, które przyzwyczajone są do ruchu i mobilności. Spójrzmy na młodego człowieka siedzącego na prostym i niezbyt wygodnym krześle. Już po chwili zaczyna się wiercić i ciągle zmienia pozycję. Mało komfortowe siedzisko może skutecznie oderwać uwagę od nauki i powodować nieustanne rozproszenia. Dlatego tak ważnym elementem każdego pokoju młodzieżowego jest krzesło spełniające wszelkie zasady ergonomii. Jednym z nich jest OLO 11E marki Profim, które znaleźć można między innymi w szerokiej ofercie sklepu online www.formyuzytkowe.pl.

Z ergonomią na „Ty”

Krzesło OLO wydaje się niezwykle proste. Nie zobaczymy tu obecnych w innych modelach foteli biurowych zaskakujących form, nietypowych kształtów, dodających stylu przeszyć. Jednak to właśnie prostota może okazać się jego największym atutem. Bo dzięki niej ten model fotela staje się bardzo uniwersalny, pasujący do niemal każdego wnętrza. To doskonała opcja, jeżeli chcemy stworzyć niewielkie, mobilne i ergonomiczne stanowisko pracy. Producent podkreśla, że krzesło spełnia wszystkie ergonomiczne normy, umożliwiając bardzo korzystne dla kręgosłupa dynamiczne siedzenie.

O co chodzi z dynamicznym siedzeniem? O to, aby fotel dostosował się samoczynnie do naszej sylwetki i zajmowanej w krześle pozycji. Oparcie ma niejako podążać za naszym kręgosłupem. Fotel posiada niewidoczne wgłębienie w siedzisku oraz właściwie wyprofilowane oparcie, co zdecydowanie poprawia komfort siedzenia. Jeżeli zależy nam na podłokietnikach, każdy model może zostać w nie wyposażony. To dobry pomysł, bo podłokietniki stanowią doskonałe wsparcie dla naszych przedramion, odciążając w ten sposób kręgosłup.

Fotel jest lekki i bardzo łatwy do przenoszenia. Nie musimy się nagimnastykować, aby odkurzyć przestrzeń pod nim, albo zmienić na chwilę aranżację pokoju. W przypadku pokojów młodzieżowych metamorfozy wnętrza są przecież na porządku dziennym, a meble ciągle zmieniają swoje położenie. Mobilność OLO to, zatem jego dodatkowy atut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *