Jak tanio skontaktować się z bliskimi, którzy są za granicą?

Jak tanio skontaktować się z bliskimi, którzy są za granicą?

Dziś to już powszechna sytuacja, że członkowie naszej rodziny przebywają na stałe za granicą. Niektórzy wyjechali dobrowolnie, innych zmusiła do tego kiepska sytuacja na rynku pracy. Tych drugich z pewnością jest więcej. Perspektywa wyższego standardu życia a także godnych zarobków sprawia, że większość nie wyobraża sobie powrotu do Polski. Mimo, że nasze dzieci zmieniły miejsce zamieszkania i wyjechały za granice to wcale nie jesteśmy skazani na wielomiesięczny brak kontaktu. Niektórych jednak nie stać na codzienne telefony. Jest na to sposób. Za granicę można dzwonić tanio.

Najlepiej przez Internet

Telefonia internetowa to najlepsze wyjście dla tych, którzy chcą się tanio połączyć ze swoją rodziną, która przebywa za granicą. Jednak żeby tanio ze sobą rozmawiać trzeba mieć komputer, stały dostęp do Internetu, słuchawki z mikrofonem (no chyba, że mamy wbudowany mikrofon w komputer) oraz musimy mieć zainstalowany na komputerze odpowiedni program np. Skype lub EasyCall. Wtedy połączenie to jest darmowe, niezależnie od tego jak długo obje strony prowadzą rozmowę. Ta opcja jednak dobra jest dla kogoś kto ma stały dostęp do komputera, a z reguły osoby które dopiero się przeprowadziły do nowego kraju tego dostępu nie mają, a chciałyby rozmawiać ze swoimi rodzinami w Polsce. Jak sprawić by tanio się z nimi połączyć? Na przykład kupując starter SMARTsim.

A co jeśli na początku nie mamy komputera z Internetem?

Jeśli wybieramy się za granicę najlepiej pomyśleć wcześniej o tym w jaki sposób będziemy mogli kontaktować się z naszą rodziną. Jest wiele opcji, by tanio się z nimi połączyć. Możemy kupić starter SMARTsim. Wówczas nasza rodzina będzie mogła za darmo się z nami skontaktować za pośrednictwem Skype. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą tanio rozmawiać za granicą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *