Jak wygląda sesja ciążowa?

Jak wygląda sesja ciążowa?

Przyszła mama z wystającym, zaokrąglonym brzuszkiem ciążowym to idealny temat do fotografowania. Jest to w końcu wyjątkowy czas, kiedy przygotowujemy się na przyjście maluszka. Warto więc uwiecznić ten okres na specjalnej sesji ciążowej, którą wykona dla nas profesjonalny fotograf. Jak jednak wygląda taka sesja?

Fotografia ciążowa jest zupełnie wyjątkowa, ponieważ pozwala uchwycić magiczne chwile w życiu kobiety, oczekującej na swoje maleństwo. To również okres, w którym ciało kobiety mocno się zmienia, czasem pojawiają się bóle, skurcze i opuchlizna. W czasie sesji fotograf sprawia, że kobieta wygląda i czuje się wspaniale. Dzięki takim zdjęciom, każda mama będzie mogła pokazać jaka dumna była z tego, że nosiła pod sercem swoje maleństwo, a zdjęcia pozostaną pamiątką na całe życie.

Kiedy zarezerwować sesję?

Najlepszym momentem na sesję ciążową jest okres między 28. a 34. tygodniem ciąży, kiedy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony, a mama ciągle czuje się dobrze i może swobodnie pozować przed obiektywem. Oczywiście nie jest to reguła, ponieważ każda ciąża jest inna i niektóre kobiety, które mają stosunkowo mały brzuszek mogą poczekać dłużej – do 36., a nawet 38. tygodnia. Najważniejsze jest to, aby kobieta w tym czasie czuła się komfortowo.

Jak wygląda taka sesja?

Sesja ciążowa powinna być spokojna i odbywać się bez pośpiechu. Wszystko zaczyna się od rozmowy, makijażu i włosów. Kiedy już mama będzie gotowa, zaczynają się zdjęcia. Ważne, żeby znaleźć fotografa, która przywiązuję uwagę nie tylko do technicznej strony związanej z fotografią ale również pomoże przeprowadzić mamę przez całą sesję. Klienci z Kielc mogą skorzystać z usług studia Dwie Wieże https://dwiewieze.pl/fotografia-dziecieca/, które pomaga w pozowaniu, pokazuje jak się ustawić i robi przepiękne fotografie. Wszystko po to, aby wydobyć z mamy całe piękno, a ukryć niedoskonałości. Nie martwcie się, jeśli będziecie potrzebować chwili odpoczynku, fotograf zorganizuje przerwę.

Ile trwa sesja ciążowa?

To zależy oczywiście od koncepcji i stylu pracy danego fotografa. Biorąc pod uwagę stan ciężarnej i spokojną, wyluzowaną atmosferę, trzeba liczyć od 1,5 do 2 godzin. Ważne, aby fotograf wcześniej miał już wszystko zaplanowane i przemyślane po to, aby nie męczyć klientki niepotrzebnymi rozterkami i nie szamotać się między rozwiązaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *