Jaką baterię kuchenną wybrać i ile zapłacimy za montaż?

Jaką baterię kuchenną wybrać i ile zapłacimy za montaż?

Wybór baterii kuchennej musi być dobrze przemyślany. Bateria kuchenna, nie tylko ma być ładna i wpisywać się w design kuchni, ale przede wszystkim na być ekonomiczna. Jaką baterię wybrać i ile zapłacimy za robociznę?

Na początku musimy się zastanowić czy wolimy wybrać baterię naścienną czy stojącą. Bateria naścienna powoli odchodzi do lamusa, w wielu kuchniach obecne są raczej baterie stojące, które są o wiele bardziej wygodne w użytkowaniu, ale także wygodniej się je montuje. Będziemy musieli także rozważyć czy kupić baterie jedno czy dwuuchytowe. Na pewno baterie jednouchytowe będą wygodniejsze, ponieważ można ją obsługiwać jedną ręką. Tutaj możemy zobaczyć takie baterie: http://www.pekado.pl. Istotną kwestią jest też wylewka. Ta musi być funkcjonalna, możemy wybrać wylewkę ruchomą, nieruchomą, jednouchwytową lub kilkuuchwytową, wysoką lub sprężynową. Ale na rynku dostępne są również nowoczesne baterie bezdotykowe. Włączają się same, kiedy wyczują w pobliżu obiekt. Możemy także zdecydować się na baterie termostatyczne. Bateria termostatyczna ma dwa kurki. Jeden służy do regulowania temperatury wody a drugi do regulowania siły strumienia.

Ile zapłacimy za zamontowanie baterii?

Zanim przejdziemy do ceny za robociznę, to musimy wiedzieć, że przy wyborze baterii nie warto sugerować się ceną- lepiej zapłacić więcej i pozbyć się kapiącego kranu. W długiej perspektywie czasu i tak zaoszczędzimy. No więc ile to kosztuje? Za wymianę baterii umywalkowej ze spustem otwieranym dźwignią zapłacimy od 160 zł do 250 zł. Natomiast montaż baterii zlewozmywakowej stojącej będzie nas kosztował od 130 zł do 220 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *