Klasyfikacja lamp zewnętrznych

Klasyfikacja lamp zewnętrznych

Lampy zewnętrzne możemy podzielić na dwie główne kategorie. Pierwszą z nich są lampy ogrodowe, do drugiej kategorii należą lampy zewnętrzne do zamieszczenia na budynku, które z kolei możemy również zakwalifikować jako dekoracyjne lampy zewnętrzne lub funkcjonalne lampy zewnętrzne.

Klasyfikacja lamp zewnętrznych

Aby stworzyć niepowtarzalny wygląd elewacji naszego budynku można zastosować lampy najazdowe, które umieszczone dookoła domu będą oświetlały jego ściany od dołu. Dzięki czemu możemy w sposób kreatywny oświetlić zewnętrzne ściany domu. Aby uzyskać intensywniejszy efekt dekoracyjny można zastosować można zastosować punktowe światło z żarówką. Parkowanie samochodu, w szczególności w okresie zimowym, może powodować dyskomfort. W takiej sytuacji ułatwieniem mogą być zewnętrzne lamy najazdowe, zamieszczone bezpośrednio w podłożu naszego podjazdu. Dzięki emitowaniu światła od dołu będziemy mieli mniejsze obawy, że zaparkujemy na trawniku. Do użytkowych lampy zewnętrzne należą również często montowane na elewacji budynku lampy halogenowe. Najczęściej można je zobaczyć przy drzwiach wejściowych. Dlaczego? Po pierwsze ułatwiają otwarcie drzwi wieczorem, po drugie ułatwiają dostrzeżenie osoby, która właśnie do nas puka, po trzecie wpływają na większy komfort powrotów wieczorową porą. W brew pozorom takie lampy zewnętrzne nie muszą być zapalone przez cały czas. Wystarczy, że będą zaopatrzone w czujniki ruchu, który powoduje odpalenie lampy tylko w chwili, kiedy wykryją ruch w swoim otoczeniu. Nie musimy zatem martwić się o wysokie rachunki za energię elektryczną. Jeśli jednak zdecydujemy się na lampę, która ma świecić cały czas, warto zainwestować również w żarówkę energooszczędną, która również nie będzie wymagała dużych nakładów finansowych.

Podsumowując W takiej sytuacji ułatwieniem mogą być zewnętrzne lamy najazdowe, zamieszczone bezpośrednio w podłożu naszego podjazdu. Dzięki emitowaniu światła od dołu będziemy mieli mniejsze obawy, że zaparkujemy na trawniku. Do użytkowych lamp zewnętrznych należą również często montowane na elewacji budynku lampy halogenowe. Najczęściej można je zobaczyć przy drzwiach wejściowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *