Porównanie systemów płatniczych pod względem kontroli

Porównanie systemów płatniczych pod względem kontroli

Jeśli będziemy musieli połączyć naszą stronę internetową z serwisem, który realizuje płatności online- staniemy przed nie lada wyzwaniem. Są różne serwisy, które realizują płatności internetowe: Przelewy24, Transweruj.pl, PayPal. Na pewno warto je przeanalizować pod różnymi względami. Np. bezpieczeństwa, prostoty obsługi. Warto o danej firmie poczytać na różnych formach internetowych, by dowiedzieć się o danej usłudze nieco więcej. Wybierając danego usługodawce, będziemy mieli utworzone konto tzw. panel administracyjny, gdzie będziemy mogli kontrolować transakcje.

Kontrola- jak to wygląda w poszczególnych systemach płatniczych?

Każdy z wymienionych powyżej systemów płatniczych oferuje swojemu klientowi panel administracyjny. DotPay będziemy mieli do dyspozycji panel administracyjny z raportami transakcji i przepływu środków, dodatkowo otrzymamy powiadomienia o każdej wpłacie drogą e-mail, SMS lub bezpośrednio do sklepu internetowego. Panel administracyjny PayPal oferuje dostęp do historii transakcji, dodatkowo oferuje alerty w formie e-maila z informacjami o dokonywanych transakcjach. W PayU kontrola odbywa się w panelu administracyjnym sklepu. System płatniczy online Przelewy24, oferuje panel administracyjny z zestawieniami dokonanych transakcji, otrzymujemy również automatyczne alerty on-line o nowej wpłacie. W Tpay mamy do dyspozycji panel z raportami na temat transakcji i rozliczeń.

Wybór odpowiedniego systemu płatności nie jest prostym zadaniem. Musimy jeszcze przeanalizować szereg innych rzeczy, które oferują poszczególne systemy płatności online: formy płatności, koszty i prowizje jakie będziemy musieli ponieść korzystając z usługi, dostęp do swoich środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *