Śnieżnobiały uśmiech łatwo i szybko

Śnieżnobiały uśmiech łatwo i szybko

Śnieżnobiały uśmiech łatwo i szybko

Białe zęby stały się niemalże obsesją dla wielu. Nie są one już jedynie estetycznym dodatkiem, ale kojarzą się z pewnym prestiżem i luksusem. Piękny, biały uśmiech stał się wizytówką człowieka, która dodaje pewności siebie i polepsza samopoczucie, ale także wpływa w pewien sposób na kontakty międzyludzkie. Niegdyś efekt lśniących bielą zębów było uzyskać stosunkowo ciężko, ale dzisiaj przy rozwoju technologii można to zrobić w łatwy i przyjemny sposób.

Możliwości, a natura

Kolor zębów wynika z odcienia kości, najczęściej ma to podłoże genetyczne, zawarte w odziedziczonym DNA. Jednak, dzięki nowoczesnym metodom można obecnie wpłynąć na kolor szkliwa. Rozjaśnianie zębów jest stopniowe i może osiągnąć poziom kilku tonów. Najczęściej wybielanie przebiega w krótkich sesjach dla bezpieczeństwa i zdrowia pacjenta. Zęby można wybielać na dwa sposoby – w profesjonalnych gabinetach z pomocą specjalnych lamp lub w domu za pomocą odpowiednich nakładek lub pasków wybielających.

Domowe wybielanie metodą nakłdkową

Ta metoda opiera się na użyciu miękkiej szyny, która wykonywana jest pod indywidualne potrzeby każdego pacjenta. W komplecie otrzymuje się żel wybielający. Nakładka wraz żelem umiejscawiana jest na zębach na noc przez okres od 7 do 14 dni. Po zakończeniu kuracji barwa szkliwa stabilizuje się w przeciągu tygodnia.

Wybielanie martwych zębów

Zęby martwe to te, które przeszły zabieg kanałowego leczenia lub obumarły w wyniku urazów. Jednak te zęby także można wybielać. W tym przypadku preparat wybielający jest aplikowany bezpośrednio do wnętrza komory zębowej. Ważne jest, by przed rozpoczęciem zabiegu wybielania wykonać zdjęcie RTG w celu upewnienia się, czy kanały zębowe są prawidłowo wypełnione. Zdarza się, że konieczne jest ponowne leczenie kanałowe, by zabieg wybielania miał sens i przyniósł stałe efekty.

Po wypełnieniu zębów martwych środkiem wybielającym pozostawia się go na kilka dni, a następnie usuwa i zastępuje nowym. Od poziomu przebarwienia oraz przyczyny powstania problemu zależy ilość sesji wybielających. Proces kończy się, gdy kolor martwego zęba lekko odbiega od barwy sąsiadujących zębów – jest nieznacznie jaśniejszy. Wtedy ząb ostatecznie odbudowuje się z pomocą kompozytu. Tak skomplikowane zabiegi wykonują nieliczne gabinety, jak drbaron.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *