Zalety ekranów dotykowych

Zalety ekranów dotykowych

Ekran dotykowy charakteryzuje zatem rozmaite technologie umożliwiające wykrycie dotknięcia ekranu palcem lub specjalnym piórkiem.

Dotykowa technologia sprawia, że wystarczy lekkie uderzenie w ikonę programu, aby wywołać określoną reakcję. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i użyteczne. Dotykowe powierzchnie to w końcu świetna metoda marketingowa i edukacyjna, o czym świadczą interaktywne prezentacje, stoły których blaty pokryte są ekranem dotykowym oraz specjalne info-kioski, gdzie łatwo znaleźć informację.

Plusy dotykowej technologii

Na początek – prosta obsługa. Otóż obsługa urządzeń za pomocą ekranu dotykowego jest o wiele łatwiejsza i tak np. do wprowadzania tekstu służy wyświetlana na monitorze klawiatura QWERTY, która jest wygodniejsza od typowej klawiatury telefonu, w której do każdego klawisza przypisanych jest wiele znaków. W tym rozwiązaniu, na ekranie wyświetlają się te przyciski, które w danym momencie są nam potrzebne. Niewątpliwym atutem jest też większy wyświetlacz, ponieważ w mniejszych urządzeniach, rezygnacja z klawiatury sprzętowej pozwala na zaoszczędzenie cennego miejsca. Warto też wspomnieć o tym, że technologia ta wciąż dynamicznie się rozwija, co oznacza, że powstaje dla niej wiele nowych zastosowań.

Możliwe wykorzystanie

Wysoce profesjonalna i niezawodna technologia ekranów dotykowych, jaka dostępna jest na rynku, sprawia, że coraz częściej wykorzystywane są one w biznesie. Nic dziwnego, w końcu wprowadzenie zaawansowanych paneli LCD pozwala pracować im zarówno w dzień jak i w nocy w trybie 12/7, 16/7 lub 24/7. Taki specjalistyczny Ekran dotykowy może być dotykany dowolnie, bez obawy o jego uszkodzenie, ponieważ wykonywane są ze specjalnego hartowanego szkła. Producenci umożliwiają też wprowadzenie nietypowego rozmiaru bądź kształtu, które wykonywane są na specjalne zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *