Zastosowanie monitorów interaktywnych

Zastosowanie monitorów interaktywnych

Nowoczesne technologie coraz śmielej zmieniając naszą rzeczywistość. Dotyczy to również monitorów interaktywnych, których popularność rośnie z roku na rok. Szeroka funkcjonalność tych urządzeń pozwala na zastosowanie ich nie tylko w szkołach, ale również podczas szkoleń, w gabinetach grafików czy podczas wykonywania zabiegów medycznych.

Zacznijmy jednak od tego, na co zwracać uwagę podczas zakupu monitora interaktywnego. Otóż pewne paramenty są uniwersalne, niezależnie od zastosowania urządzenia. Na samym początku warto zastanowić się nad tym, jakiej wielkości monitor będzie nam potrzebny. Mamy tutaj spore pole manewru, ponieważ możemy zakupić zarówno egzemplarze powyżej 20” lub zdecydować się na takie, które mają ich blisko 80 lub nawet więcej. Tak prezentuje się oferta firmy Videofonika, która dostarcza swoim klientom liczne rozwiązanie interaktywne na stronie https://videofonika.pl/produkty/ekrany-i-monitory-dotykowe-v-screens/.

Szkoła

To miejsce, gdzie monitory interaktywne wykorzystywane są najchętniej. Zastępują tradycyjne projektory oraz tablice interaktywne, co wynika z faktu, że mają nad nimi ogromną przewagę. Chodzi m.in. o znacznie dłuższą trwałość oraz mniejszą awaryjność, do tego w przypadku wykorzystywania monitorów interaktywnych, nie mamy do czynienia z problemem pojawiającego się cienia, który utrudnia prace przy tablicach interaktywnych. Ważna jest również jakość obrazu, w przypadku monitorów interaktywnych możemy liczyć na rozdzielczość full HD czasem, 4K. Jest to o wiele więcej niż mogą nam zaoferować tradycyjne tablice interaktywne.

Galerie handlowe

W przypadku galerii handlowych monitory stosuje się w info-kioskach. Umożliwiają one klientom samodzielne poszukiwanie swoich ulubionych sklepów, restauracji czy punktów usługowych. Wysoka jakość obrazu oraz czułość na dotyk, w połączeniu ze sprawnym oprogramowanie oraz atrakcyjną szatą wizualną sprawiają, że klienci chętnie z nich korzystają. Ważna jest również prędkości działania, która również jest kluczowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *