Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie, jak działa?

Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie, jak działa?

Klimatyzacja w samochodzie to świetna sprawa. Szczególnie jeśli chodzi o długie podróże w upalne dni. Niestety, jeśli się nią zaniedba, przestaje spełniać swoje podstawowe funkcje. Co więcej, może też się zwyczajnie zepsuć. Brak klimatyzacji w samochodzie to nie tylko gorszy komfort z jazdy, ale także potencjalne zagrożenie dla zdrowia pasażerów. Bez klimatyzacji łatwiej w aucie o pojawienie się pleśni, grzybów i bakterii. Jest wiele serwisów klimatyzacji samochodowych w Krakowie, które w zupełności pomogą w jej naprawie.

Wejdź i sprawdź serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie!

Odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji samochodowej

Przegląd klimatyzacji samochodowej w Krakowie powinien odbywać się przynajmniej raz. Najlepiej to nawet dwa razy w roku w dobrze wyposażonym warsztacie. Serwis klimatyzacji przede wszystkim gwarantuje bardzo szczegółowe przeprowadzenie kontroli wydajności. Co więcej, szczelności układu chłodzenia, odsysanie czynnika roboczego czy regenerację. Jeśli istnieje taka potrzeba, należy także uzupełnić świeżym czynnikiem chłodzącym lub olejem. Szczególnie do smarowania sprężarki oraz niezbędne naprawy układu. Należy pamiętać, także że przeprowadzane kontrole połączone z serwisowaniem pozwalają zachować bezpieczeństwo. Sprawność działania, ale też długotrwała żywotność tego podzespołu jest szczególnie ważna. Najczęściej kompleksowy serwis klimatyzacji w Krakowie obejmuje:

 • sprawdzenie wydajności klimatyzacji,
 • płukanie i przedmuchiwanie układu z brudu,
 • wymiana osuszacza,
 • szukanie nieszczelności w układzie,
 • kontrola odpływu wody z parownika,
 • wymiana czynnika roboczego,
 • wymiana filtra kabinowego,
 • odgrzybianie wnętrza,
 • ozonowanie,
 • uzupełnianie czynnika chłodniczego,
 • czyszczenie układu klimatyzacji.

Takie serwisy klimatyzacji w Krakowie prowadzone są stacjonarnie. Można zająć się klimatyzacją nie tylko w samochodach osobowych, lecz także w ciężarowych, rolniczych, przemysłowych, w autobusach i tramwajach. Działają bardzo szybko, skutecznie i profesjonalnie. Naprawa klimatyzacji w Krakowie to tylko część tego, co oferuje serwis samochodowy.

Nabijanie klimatyzacji w Krakowie

Trafnie można zdiagnozować każdego rodzaju usterki lub awarie. Następnie dokonuje się ich skutecznego usunięcia. Serwisy wykonują naprawy w zakresie dowolnych modeli klimatyzacji. Regeneruje się sprężarki, czyli kompresory, chłodnice, czyli skraplacze, przewody ciśnieniowe, nagrzewnice, parowniki oraz zawory rozprężne. Nabijanie klimatyzacji w Krakowie odbywa się w bardzo prosty sposób. Najpierw skutecznie usuwane są nieprzyjemne zapachy, dezynfekowanie, odgrzybianie chemiczne, ozonowanie i następnie napełnianie klimatyzacji. Wymieniają również filtry przeciwpyłowe czy osuszacze. Na miejscu posiadają filtry kabinowe węglowe, ale też standardowe do większości pojazdów. Wieloletnie doświadczenie, wiedza, a najważniejsze kwalifikacje sprawiają, że naprawa klimatyzacji samochodowej odbywa się w sposób fachowy. Oczywiście z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i metod.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *