Czy istnieją przeciwwskazania do wybielania zębów?

Czy istnieją przeciwwskazania do wybielania zębów?

Wybielanie zębów to dosyć prosty zabieg. Jednak warto wiedzieć, że nie każdy może z niego skorzystać. Na stronie kliniki dentystycznej możemy znaleźć listę przeciwwskazań do zabiegu. Wcale nie jest ona krótka.

Jednym z podstawowych ograniczeń jest wiek pacjenta. Nie wykonuje się zabiegu wybielania u osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Dosyć poważnym przeciwwskazaniem są również wszelkie uszkodzenia zębów, zarówno te mechaniczne, jak i związane z próchnicą. Zanim, więc zdecydujemy się na wybielanie, powinniśmy doprowadzić nasze zęby do idealnego stanu zdrowotnego. Dotyczy to również stanu dziąseł. Wykluczony jest zabieg przy różnego rodzaju stanach zapalnych. Wybielania nie powinno się przeprowadzać także w przypadku dużej ilości wypełnień oraz licówek, mostów czy koron, zwłaszcza na zębach przednich. Osoby z nadwrażliwością zębów również powinny zastanowić się nad koniecznością wybielania. Żaden odpowiedzialny stomatolog nie podejmie się zabiegu, jeżeli istnieją do niego przeciwwskazania.

Kraków dysponuje bardzo szeroką ofertą dla wszystkich osób zainteresowanych wybielaniem zębów. Znalezienie profesjonalnego gabinetu z wyspecjalizowaną kadrą nie będzie, zatem stanowiło najmniejszego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *