Jak wybrać wieszak do przedpokoju?

Jak wybrać wieszak do przedpokoju?

Wieszak to niezbędne wyposażenie przedpokoju oraz doskonały element dekoracyjny, który nadaje klimatu i czyni przestrzeń bardziej zorganizowaną. W artykule podpowiadamy czym należy się kierować przy zakupie wieszaka.

Zanim wybierzemy konkretne wieszaki do przedpokoju to przede wszystkim komfort, ponieważ mebel ten znacznie ułatwia wykonywanie codziennych czynności, dlatego konieczne jest wybranie konstrukcji odpowiedniej do naszego przedpokoju.

Rodzaje konstrukcji

Dla każdego z nas wieszak wygląda inaczej. Nic dziwnego w końcu ich konstrukcje różnią się między sobą a co za tym idzie różni się także ich funkcjonalność. Do najpopularniejszych na rynku należą wieszaki ścienne, które sprawdzają się nawet w najmniejszych korytarzach, ponieważ nie zabierają dodatkowego i tak cennego miejsca. Często funkcjonalnym i wyjątkowo praktycznym uzupełnieniem takiej konstrukcji jest dodatkowa półka, która podobnie jak parasolnik, pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Na takiej półce można trzymać czapki, szaliki, rękawiczki czy klucze.

Na co zwracać uwagę?

Przed zakupem konkretnego wieszaka warto zwrócić uwagę, czy wszystkie haki są trwałe. Nie mogą się one odginać ani odchylać na bok, bez względu na to, jak ciężkie ubrania na nich powiesimy. Same haczyki, w przeciwieństwie do panelu, nie powinny być aluminiowe, ponieważ ten metal jest zbyt delikatny i bardzo szybko ulega zniszczeniu. Decydując się na metalowy wieszak, unikajmy opcji z masywnymi końcówkami haczyków, ponieważ bardzo trudno zawiesić jest na nich ubrania, a następnie zdjąć je, zwłaszcza, jeśli posiadają cienkie i wąskie pętelki. Dobrym wyjściem jest zawsze trwałe i eleganckie drewno. Otóż wieszaki do przedpokoju drewniane sprawdzą się w każdym wnętrzu – czy to nowoczesnym czy klasycznym – a przy tym są wytrzymałe i nadają pomieszczeniu przytulnego i ciepłego klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *