Biżuteria na zęby

Biżuteria na zęby

Biżuteria nazębna oraz różnego rodzaju ozdoby naszego uśmiechu cieszą się coraz większą i rosnącą popularnością. Gabinety stomatologiczne umają coraz więcej wizyt na wykonanie tego rodzaju zabieg kosmetyczny. W tekście wyjaśniamy jak zakłada się taką biżuterię i czy jest ona bezpieczna?

Biżuteria nazębna to oryginalny i wyjątkowo estetyczny sposób na podkreślenie uśmiechu przez stomatologa z gabinetu Dr. Baron. Na stronie https://drbaron.pl możemy zobaczyć jak ta nietuzinkowa ozdoba w modny i elegancki sposób eksponuje uśmiech i przyciąga uwagę otoczenia. Ten rodzaj biżuterii występuje najczęściej w postaci maleńkich kryształków kamieni szlachetnych naklejanych bezpośrednio na szkliwo zębów. Możemy wybrać kształt, kolor oraz wielkość ozdoby, które w gabinecie Dr. Baron wykonywane są z 24-karatowego białego złota, tradycyjnego żółtego oraz kamieni szlachetnych.

Jak zakłada się biżuterię nazębną?

Dr. Baron nie używa ozdób nazębnych wymagających tzw. wiercenia. Cała procedura ogranicza się do oczyszczenia zęba oraz przyklejenia wybranej ozdoby w odpowiednim miejscu z użyciem adhezyjnych systemów wiążących. Oznacza to, że stosowane są płynne materiały kompozytowe w kolorze zęba a sam materiał utwardzany jest przez odpowiedni czas naświetlania światłem niebieskim. Cały zabieg jest zupełnie bezbolesny i wyjątkowo krótki – wszystko trwa około 15-20 min. Samo połączenie ozdoby z zębem trwa zwykle około 6-12 miesięcy, choć może zdarzyć się, że ozdoba odpadnie wcześniej lub pozostanie w jamie ustnej nawet kilka lat. Jeśli jednak będziemy chcieli zdjąć ozdobę wcześniej lub wymienić ją na nowy wzór procedura jest jak najbardziej odwracalna.

Czy jest to bezpieczne?

Biżuteria nazębna jest rozwiązaniem w pełni bezpiecznym o ile zakładana jest przez wykwalifikowaną osobę a nie w warunkach domowych. Chcąc cieszyć się zdrowymi zębami musimy utrzymywać prawidłową higienę jamy ustnej, ponieważ ozdoby nazębne stanowią miejsce kumulacji płytki i rozwoju bakterii. Oznacza to, że istnieje zwiększone ryzyko występowania próchnicy i chorób dziąseł. Wystarczy jednak odpowiednio szczotkować zęby i właściwie się odżywiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *