Wybieramy fotografa na ślub i wesele

Wybieramy fotografa na ślub i wesele

Ślub to wyjątkowy moment, z którego chcemy zachować jak najwięcej pięknych wspomnień. Z tego powodu warto zatrudnić profesjonalistę, który wykona dla nas wyjątkowe fotografie ślubne. Ten kto jest już po ślubie wie jednak, że wybór fotografa ślubnego to jedno z trudniejszych zadań. W końcu chodzi o to, żeby estetyka zdjęć pasowała do naszego gustu i do sposobu, w jaki chcemy zapamiętać ten niezwykły dzień.

Każda para młoda chce zachować piękną pamiątkę w postaci zdjęć ślubnych, jak jednak znaleźć właściwego fotografa ślubnego? Wbrew pozorom nie jest łatwo odróżnić profesjonalistę od osoby, która jedynie twierdzi, że profesjonalnie zajmuje się fotografią. Chcąc wam pomóc, przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą dokonać nam właściwego wyboru.

Zasady, którymi trzeba kierować się przy wyborze

Dobre zdjęcia wyróżniają się różnorodnością kadrów i pomysłem. Istotna jest poprawna ekspozycja, ostrość, doświetlony drugi plan, odpowiednia kolorystyka, kontrast oraz dobra obróbka w programie graficznym. Nie ilość zdjęć jest zatem ważna, a ich jakość. Oglądanie setek, niemal identycznych zdjęć będzie uciążliwe i nużące. Dobrym wyjściem jest reportaż składający się z określonej liczby zdjęć w określonej kolejności, które stworzą piękną, wizualną historię. Taki gotowy album powinien zawierać najróżniejsze sytuacje, utrwalone na zdjęciach od przygotowań, poprzez ślub, wesele aż do pleneru. Wcześniej trzeba dokładnie zapoznać się z portfolio fotografa i zapytać o jego propozycje ujęć zarówno w dzień ślubu i na plenerze.

Gdzie szukać fotografa ślubnego?

W dobie Internetu szybko znajdziemy szereg dobrych ofert, jak np. https://dwiewieze.pl/. Wystarczy doprecyzować miejscowość, która nas interesuje – np. Kielce – i wybrać najlepszego fotografa. Można też szukać kogoś z polecenia, co pozwala dowiedzieć się, jak zachowuje się fotograf, czy jest dyskretny, taktowny, jaki ma tryb pracy i przede wszystkim jakie ma pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *